فرایند پذیرش مقالات

تمامی افراد برای ارسال مقاله ابتدا باید در سامانه ثبت نام کنند. ثبت نام در سامانه برای تمامی افرادرایگان است و نیازی به تأیید مدیر سامانه ندارد. پس از تکمیل فرم ثبت نام، رمز عبور به ایمیل شما ارسال می شود. بنابراین، از نشانی ایمیل صحیح که به آن دسترسی دارید استفاده کنید. پس از دریافت رمز عبور، وارد سامانه شده، اطلاعات مقاله خود را واردکرده و در نهایت فایل اصلی مقاله را ارسال کنید. به هنگام ارسال مقاله به توضیحات اصلی که در صفحه مربوط به راهنمای نویسندگان و صفحه شرایط و ضوابط است توجه کنید. مقاله را بر اساس فرمت و دستورالعمل مجله تهیه و تدوین کرده و در سامانه ثبت کنید. از یک نشانی برای ثبت نام و ارسال مقاله استفاده کنید. توصیه می شود فقط یک بار در سامانه ثبت نام نمایید.
* جزئیات و مراحل ثبت نام و ارسال مقاله به شرح زیر است:
1 - عضویت در سامانه با تکمیل فرم ثبت نام
2 - دریافت رمز عبور از طریق ایمیل
3 - ورود به سامانه با نام کاربری و رمز عبور
4 - تکمیل فرم اطلاعات مقاله شامل عنوان، چکیده، کلید واژگان و.....
5 - بارگذاری فایل اصلی متن مقاله
6- ارسال مقاله، در صورتی که تمامی شرایط و ضوابط را رعایت کرده باشید، امکان ارسال مقاله وجود دارد. در غیر این صورت، دکمه ارسال مقاله فعال نخواهد شد.
توضیحات فرم ثبت نام:
• فرم ثبت نام را به دقت تکمیل کنید.
• ابتدا مشخص کنید به چه عنوان در سامانه ثبت نام می کنید. عنوان خود را مشخص کنید. مکاتبات با همین عنوان با شما انجام می گیرد.
• نام، نام خانوادگی، سطح تحصیلات، رتبه علمی و رشته تخصصی را به دقت وارد کنید. این اطلاعات به سردبیر نشریه کمک می کند تا در موارد مورد نیاز تصمیم درست در رابطه با ارزیابی و داوری را مبتنی بر اطلاعات موجود اتخاذ کند.
• شماره تلفن، شماره تلفن همراه نیز از موارد ضروری است. با توجه به اینکه در برخی موارد نیاز به اطلا رسانیفوری وجود دارد و سردبیر نشریه در یک بازه زمانی مشخص، باید با افرادی که مقالاتی را ارائه داده یااصلاحاتی را انجام داده اند، تماس حاصل نماید، بنابراین شماره قابل دسترس را اعلام فرمایید.
• شهر محل سکونت یا کار، نشانی پستی به همراه کد پستی و همچنین سازمان محل تحصیل یا خدمت را به همراه پست سازمانی یا نو اشتغال به کار مثلاً دانشجوی رشته روابط بین الملل دانشگاه ... یا عضوهیأت علمی دانشگاه ... را ثبت کنید.
• برای تکمیل ثبت نام نشانی پست الکترونیکی، و نام کاربری را هم به دقت وارد کنید. نشانی ایمیل شما می تواند به عنوان نام کاربری محسوب شود. توصیه می‌شود از نشانی پست الکترونیکی خود برای تکمیل فرآیند ثبت نام استفاده کنید. با این حال، این امکان وجود دارد تا از نام کاربری دلخواه استفاده کنید. چنانچه این نام قبلا درسامانه ثبت نشده باشد، امکان استفاده از آن را دارید.
• از ایمیل صحیح استفاده کنید. در مواردی که رمز عبور را فراموش کنید، این امکان وجود دارد تا با ورود نشانی
ایمیل صحیح، رمز عبور مجدداً ایجادشده و به نشانی ایمیل شما ارسال گردد.
• در صورتی که مایل به همکاری در زمینه داوری مقالات هستید، یا علاقمند به دریافت فهرست مقالات جدید
هستید، گزینه مربوطه را انتخاب کنید.

چارتفرایند پذیرش مقالات